Страшен гол на Ивелин върна Спартак (М) на върха (видео)

Българският национал Ивелин Попов заби рядко срещано красиво попадение, с което неговият Спартак (Москва) надви Локомотив (Москва) с 1:0 в столичното дерби от шестия кръг на руското първенство. Нашенецът беше точен в 25-ата минута с глава след плонж.

Голът идва само няколко дни, след като Попето се отличи с красиво изпълнение и в световната квалификация между България и Люксембург, когато той се разписа за 3:2.

С тази победа Спартак си върна лидерската позиция в класирането за сметка на шампиона ЦСКА (Москва) на Георги Миланов. Ивелин и неговите съотборници имат само една равенство, а всичко друго е победи при отличната голова разлика от 11:1.

Попадението на Попов със сигурност е сред фаворитите за гол на кръга и българинът може да дублира успеха си от третия кръг, когато головият му изстрел срещу Рубин беше отличен като №1.

Новият наставник на спартаковци Масимо Карера постави Попето на предпочитаната от него позиция зад централния нападател. Бившият футболист на Литекс остана на терена до 65-ата минута.

Домакините изиграха много силна първа част, в която можеха да водят и с по-изразителен резултат. За това им попречи най-вече вратарят на Локо Гийерме. В 9-ата минута той като по чудо отрази удар с глава на Иля Кутепов, който издебна защитата на съперника при центриране от фал. След това натурализираният национал се прояви с още важни намеси. В 25-ата минута обаче той се оказа безпомощен, когато Куинси Промес сложи топката на главата на Ивелин Попов и последва точен завършващ удар за 1:0.

"Железничарите" изпуснаха своя шанс в 18-ата минута, когато Александър Коломейцев навърза няколко футболисти на Спартак, нахлу в наказателното поле и подаде към Есекиел Хенти, който обаче шутира в аут.

Домакините не даваха възможности на Локо да стигне до сериозни опасности чак до 84-ата минута, когато в рамките на няколко секунди Алан Касаев, Ведран Чорлука и Алексей Миранчук бяха на косъм от гола, но не успяха.

Всичко можеше да завърши още в 88-ата минута, но Куинси и Зе Луиш пропуснаха да забият второ попадение за Спартак.

Последваха още напрегнати моменти за спартаковци в добавеното време, но победата беше удържана.