Русия завърши на второ място в група 2 на ЕП, България ще играе с Турция

Последна среща от група 2 на Европейското първенство по волейбол за мъже до 20 години: Русия - Турция 3:1 /25:27, 25:19, 25:18, 25:21/ Русия спечели с 3:1 срещу Турция последната си среща от група 2 на Европейското първенство по волейбол за мъже до 20 години. С успеха си руският тим се класира втори и ще спори за медалите. Успехът на Русия пък изпрати Турция за съперник на България в полуфиналите за класиране от 5 до 8 място на първенството. Срещата започна изключително оспорвано. След 4 равенства тимът на Турция успя да поведе със 7:4, но домакините изравниха при 7:7. При първото техническо прекъсване турският тим водеше с 8:7. Русия изравни веднага, а след нови 7 равенства дойде второто техническо прекъсване при 16:15 за турския тим. Русия успя да изравни резултата в края на гейма при 23:23. Турският отбор изтърва два геймбола, но все пак успя да спечели първата част с 26:24.

В началото на втория гейм играта отново бе равностойна, а до първото техническо прекъсва при 8:7 за руския тим, резултатът бе изравняван 7 пъти. Турция изравни веднага след прекъсването, а след още 6 равенства Русия водеше с 16:15 при второто техническо прекъсване. След прекъсването домакините в мача успяха да поведат с 4 точки, поддържаха аванса си и взеха гейма с 25:19 и изравниха резултата. Руснаците започнаха отлично третата част, поведоха с 4:0, а при първото техническо прекъсване водеха с 8:6. След почивката Русия показа най-силните си елементи в играта. Блокадата на домакините бе на много високо ниво, началният им удар затрудняваше турския тим максимално и при второто техническо прекъсване авансът на Русия бе вече 7 точки - 16:9. До края на третата част руският тим бе по-класен и заслужено спечели гейма с 25:18.

Гостите стартираха отлично четвъртата част и поведоха с 5:1, а при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:3 за турския тим. Руснаците изравниха при 10:10, последваха още 4 равенства, а при второто техническо прекъсване резултатът бе 16:15 за Турция. След прекъсването резултатът бе изравняван два пъти, след което руският тим поведе с 4 точки - 21:17. До края на гейма руснаците нямаха проблеми и го спечелиха с 25:21 и съответно мача с 3:1. След изиграването на всички двубои в групата Италия завърши с 5 победи и 13 точки, Русия остана на второ място с 4 победи, 1 загуба и 12 точки, Сърбия е с 3 успеха, 2 загуби и 6 точки, Турция е с 2 победи, 3 загуби и 8 точки, Чехия остана с 1 победа, 4 загуби и 5 точки, докато тимът на Беларус записа 5 загуби и спечели 1 точка. Победителят в групата Италия ще играе в полуфинала за класиране от 1 до 4 място срещу отбора на Украйна. Русия пък ще играе в другия полуфинал срещу победителя от група 1 Полша. За класиране от 5 до 8 място Сърбия ще срещне в полуфинален мач отбора на Германия, а Турция се изправя срещу България в другия полуфинал.