Бейл и компания продължиха полета (видео)

След блестящото представяне на Евро 2016 Уелс започна убедително квалификациите за световно първенство. Британците спечелиха с 4:0 домакинството си на Молдова. Гостите дадоха някакъв отпор в началото, но на почивката резултатът бе 2:0 след попаденя на Сам Воукс и Джо Алън. Малко след почивката Гарет Бейл вкара трето попадение, а в края отново той оформи крайния резултат от дузпа.

Молдова заложи на здрава защита, допълнена от много нарушения. Това не даваше възможност на съперника да играе и в играта на Уелс нямаше ритъм. Все пак тимът на Крис Коулман стигна до попадение в 38-ата минута. Тогава Бейл центрира и сложи топката на главата на Сам Воукс, който я прати в мрежата. Голът провали плановете на гостите и те постепенно бяха поставени под натиск. Минута преди почивката Джо Алън отбеляза първия си гол за националния отбор на Уелс. Той се възползва от разбъркване в наказателното поле и провря топката между море от крака.

В 50-ата минута малкото останала интрига приключи. Защитник на гостите сбърка и насочи топката на пътя на Бейл, за когото не бе особен проблем да стигне до вратата и елегантно да прати кълбото покрай вратаря. Това бе 23-и гол с екипа на Уелс за звездата на Реал Мадрид и той вече е само на три попадения от рекорда на Йън Ръш. След солидния аванс домакините намалиха темпото. В самия край те стигнаха до четвърти гол. Гарет Бейл си изработи дузпа, която сам реализира.

УЕЛС - МОЛДОВА 4:0
1:0 - Воукс (38)
2:0 - Алън (44)
3:0 - Бейл (50)
4:0 - Бейл (90)