Дел Потро на четвъртфинал в стил Джокович

Хуан Мартин Дел Потро се класира за четвъртфиналите на US Open. Аржентинецът водеше с 6:3, 3:2 и пробив във втория сет, когато съперникът му Доминик Тийм от Австрия се отказа поради проблем с дясното коляно. Така Делпо тръгна по пътя на Новак Джокович, който не завърши два мача на турнира до момента. Сърбинът дори не излезе на корта във втория кръг, а в третия изигра шест гейма.

Дел Потро, който участва в надпревата с "уайлд кард", достига до четвъртфиналите на турнир от Големия шлем за първи път от 2013 г.  Той направи това в едва второто си участие на подобно състезание след завръщането си на корта след операциите на китката. След блестящото си представяне и сребърния медал на Олимпиадата Хуан Мартин нагледно демонстрира, че отново е част от елита на тениса.

Самият двубоя започна равностойно, дори Тийм постигна ранен пробив, но бе върнат за 3:3. След това аржентинецът спечели три поредни гейма, за да затвори първия сет. Във втората част Дел Потро стигна до предимство след пробив на ранен етап и водеше с 3:2, когато австриецът се отказа.

Отказването на поставения под номер 8 Тийм е бонус за аржентинеца, който няма да е изхабил толкова сили преди следващия си двубой. Неговото състояние обаче също не е блестящо, тъй като той имаше проблеми с дясното рамо след края на първия сет днес. За място на полуфиналите Дел Петро ще спори с победителя от срещата между поставения под номер 3 Стан Вавринка и Иля Марченко от Украйна.

"Не ми е приятно да спечеля по този начин. Дано той се възстанови бързо", сподели шампионът от 2009 г. след мача. Бях тъжен, когато трябваше да гледам US Open по телезивия. Сега отново съм тук и вече съм на четвъртфинал. Чувствам се почти у дома в Ню Йорк", допълни Дел Потро, който получава невероятна подкрепа от американската публика.