Турнир на талантите U14: Зона Бургас - Зона Варна 0:0

"Чисти" победи за Мъри, Дел Потро и Вавринка

Фаворитите на US Open при мъжете продължават да се движат доста убедително напред в турнира с "чисти" победи във втория кръг на надпреварата. Анди Мъри, Хуан Мартин Дел Потро и Стан Вавринка се класираха с трисетови победи напред в турнира.

Британецът като че ли имаше най-лека задача в двубоя си с испанеца Марсел Гранойерс. Той се наложи с 6:4, 6:1, 6:4 за 2 часа и 25 минути и така си осигури среща с Паоло Лоренци.

В друг мач от тази фаза Хуан Мартин Дел Потро се справи с американеца Стив Джонсън 7:6(5), 6:3, 6:2. Аржентинецът бе затруднен само в първия сет, когато се стигна до тайбрек, но Дел Потро спечели със 7:5 точки. След това той доминираше на корта и даде още само пет гейма на сметката на съперника в оставащита два сета. В следващия кръг Дел Потро ще играе с някой измежду Фабио Фонини и Давид Ферер.

Най-тежко като че ли бе на Вавринка, който все пак надделя над Алесандро Джианеси с 6:1, 7:6(4), 7:5. Швейцарецът взе лесно първия сет, но след това трябваше да се бори здраво, за да отмъкне следващите два от италианския си противник. В следващия кръг той чака победителя от двойката Александър Зверев - Даниел Еванс.