Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Полша тръгна силно и финишира слабо (видео)

Полша допусна изненадваща издънка - 2:2, при гостуването си на Казахстан в откриващия си мач от квалификациите за Световното първенство след две години. Роберт Левандовски и компания водеха с 2:0 след първото полувреме, а освен това удариха и три греди. Проспани седем минути в началото на втората част обаче им костваха двете точки.

Бартош Капустка откри на изкуствения терен на "Астана Арена" още в 6-ата минута след ювелирно подаване на Якуб Блашчиковски. В 31-ата минута вече всички виждаха второто попадение, но Аркадиуш Милик стреля в напречната греда и то след като вратарят на домакините не беше в очертанията. Все пак четири минути по-късно Левандовски беше фаулиран в наказателното поле и хладнокръвно реализира за 2:0, с което уж уби интригата.

Футболистите на Казахстан обаче пребориха страха си и се разминаха с изравняването още до края на полувремето, след като първо капитанът Баюржан Исламхан не успя да преодолее Лукаш Фабиански в ситуация едно на едно, а след това Исламбек Куат стреля опасно с глава. Секунди преди края на тази част Милик намери в гредата за втори път.

Второто полувреме стартира ужасяващо за поляците, които набързо допуснаха изравняване след два гола на Сергей Хижниченко - в 51-ата и 58-ата минути.

Чак след това "Дружина полска" си върна увереността и тръгна да печели двубоя, но фрапантен пропуск на Милик в 77-ата минута и греда на Куба в 84-ата минута попречиха за това.

В състава на домакините имаше петима футболисти от отбора на местния Астана, начело на който е Станимир Стоилов.

В другия завършил мач от Група "Е" Дания надви Армения с 1:0 в Копенхаген, а от 21:45 часа Румъния приема Черна гора. След месец - на 8 октомври, поляците са на "поправителен" срещу еврошампионите от 1992 г., а на Казахстан предстои гостуване в Подгорица.

КАЗАХСТАН - ПОЛША 2:2
0:1 Капустка (6)
0:2 Левандовски (35-дузпа)
1:2 Хижниченко (51)
2:2 Хижниченко (58)