Един гол стигна на Дания (видео)

Дания започна успешно квалификационния си път за Мондиал 2018 след домакинска победа с 1:0 над Армения в среща от Група "Е". Кристиан Ериксен реализира единствения гол в 17-ата минута с удар по земята. През второто полувреме - в 72-ата минута, халфът на Тотнъм пропусна и дузпа, която беше спасена от вратаря.

Северняците имаха изразено превъзходство, но можеха и да се разминат с успеха, независимо че създадоха една дузина положения. Пет минути след пропуска на Ериксен от бялата точка Маркос Пицели от състава на Армения се възползва от грешка на Яник Вестергор и излезе сам срещу стража на домакините, но не успя да реализира.

Доста активен за датчаните беше играещият в Мидълзбро Виктор Фишер, който първо подаде атрактивно за гола, след това удари греда, а по-късно спечели и дузпата. За арменците не игра най-добрият им футболист Хенрих Мхитарян, който е контузен.

Дания и Армения бяха в една квалификационна група и за предишното Световно първенство, като тогава си размениха победи като гости.

В другата ранна среща от тази група Казахстан и Полша направиха 2:2, а по-късно днес Румъния приема Черна гора. В следващия кръг на борбата на 8 октомври Дания гостува на поляците, а арменците са домакини на румънците.

ДАНИЯ - АРМЕНИЯ 1:0
1:0 Ериксен (17)