Със Сьомин се върнаха и победите за Локо М (видео)

Новият-стар треньор на Локомотив (Москва) Юрий Сьомин се завърна в отбора на сърцето си с победа. Легендата на "железничарите" изведе столичния тим до ценен успех с 2:1 като гост на Краснодар, който бе първи за Локо от началото на сезона в Премиер лигата. В предишните три кръга отборът неизменно завършваше наравно.

Локомотив поведе в 41-ата минута с гол на Александър Самедов. В началото на втората част Краснодар получи дузпа и Фьодор Смолов изравни от бялата точка. Трите точки за гостите от столицата донесе Есекиел Хенти, също от дузпа. Нападателят, който преди идването на Сьомин рядко се появяваше в игра, беше точен в 56-ата минута.

"Играем заради феновете и трябва да се стремим да ги радваме. Длъжници сме на нашите привърженици. Чух, че по време на мача те скандираха името ми. Благодаря за доверието и се надявам скоро да имаме поводи за радост. Днес отборът прояви характер. направихме това, което си бяхме казали преди двубоя. Когато побеждаваш, всичко е наред", коментира Сьомин.

Локо събра 7 точки и излезе на 6-о място във временното класиране, а Краснодар е 8-и със същия актив.