Нов сблъсък между Лудогорец и Хебър - този път за Купата, на живо от Разград със съставите

Хамбургер ШФ започна сезона с равенство у дома (видео)

Отборът на Хамбургер ШФ не успя да спечели първото си домакинство през новия сезон в Бундеслигата. Воденият от Бруно Лабадия тим завърши 1:1 с гостувалия на "Фолкспаркщадион" Инголщат 04 в среща от първия кръг на германското първенство. Боби Ууд (30) даде аванс на домакините в резултата, но десетина минути преди края резервата Лукас Хинтерзеер изравни и спаси Инголщат от очертаващото се поражение.

В 30-ата минута вратарят Рене Адлер изрита топката напред, тя попадна в Боби Ууд, който се пребори с Марвин Матип за добра позиция и стреля от границата на наказателното поле. Стражът на гостите Ориан Нийлан не успя да отрази шута и Хамбургер ШФ излезе напред в резултата. В 79-ата минута обаче Лукас Хинтерзеер попари домакините с изравнително попадение, наказвайки грешка на бранител, а до края Хамбургер ШФ така и не намери начин да си върне водачеството в резултата и да се пребори за победата.

Любопитно за отбелязване е, че през миналия сезон двата тима записаха същия резултат в мача помежду си в Хамбург - на 27 февруари 2016 година.