Ливърпул изпусна Тотнъм на "Уайт Харт Лейн" (видео)

Ливърпул пропусна да триумфира за втори път от началото на сезона в Лондон, след като записа равенство - 1:1, с Тотнъм на "Уайт Харт Лейн". Мърсисайдци доминириха през по-голямата част от срещата и заслужено поведоха с гол от дузпа на Джеймс Милнър. (43'). На няколко пъти Мишел Ворм се намеси решаващо, за да не бъде аванса на гостите по-голям. В началото на втората част гол на Мане бе отменен заради засада, а след 60-ата минута Тотнъм вдигна темпото и успя да стигне до изравнително попадение, реализирано от Дани Роуз в 72-ата минута.

Мениджърът на домакините Маурисио Почетино бе направил една промяна в своя стартов състав - Деле Али започва за сметка на Винсент Янсен, който остана на скамейката за началото. Мишел Ворм отново бе на вратата на "шпорите".

Жоел Матип дебютира в Премиър лийг. Рагнар Клаван остана извън състава, а Садио Мане се завърна за Ливърпул след лека контузия. Даниел Стъридж остана на скамейката за началото.

Стартът бе ударен. Мърсисайдци пропуснаха много добра възможност да поведат още в петата минута. Лалана отне от Ериксен и изведе Фирмино, който "сви" умело топката в наказателно поле и пусна към оставения непокрит Коутиньо. Последният обаче не успя да стреля прецизно от няколко метра и Ворм спаси с крак. В следващата минута и Миньоле трябваше да се намесва, след като боксира добре изпълнен пряк свободен удар от страна на Ериксен.

В 19-ата минута Ворм отново се прояви. Мане получи извеждащо подаване в наказателното поле, но стражът на Тотнъм се хвърли на шпагат и успя да изчисти топката, след което крилото на гостите падна. Играчите на Ливърпул имаха известни претенции за дузпа, но те не бяха уважени. Пет минути след това отново Ворм изпревари откъсващия се Мане. Този път вратарят излезе дори извън наказателното поле, но пак изпревари своя съперник. Секунди след това мърсисайдци имаха доста основателни претенции за дузпа, след като Вертонген изблъска Матип в наказателно поле при корнер пред вратата на домакините. Сигнал обаче не последва.

В тези минути Ливърпул действаше с много повече енергия и агресия в атака. Мане впечатляваше със скоростта си, а проблемите на лондончани в отбрана се задълбочиха, тъй като Кайл Уокър трябваше да напусне преждевременно заради контузия.

В 32-ата минута и "шпорите" претендираха за дузпа при падане на Янсен, който замени Уокър, след единоборство с Матип. Робърт Медли и този път подмина ситуацията. В 36-ата минута Мане, който скоро преди това получи жълт картон, закъсня и намери глезена на Роуз. Медли отсъди нарушение, а феновете настояваха сенегалецът да получи втори жълт картон. Такъв не беше показан.

Три минути преди края на първото полувреме Ливърпул получи дузпа. Ламела първо задържа Фирмино, а след това чукна и крака на бразилеца, който падна. Медли посочи бялата точка. Джеймс Милнър изпълни безупречно 11-метровия наказателен удар - 0:1. По този начин гостите взеха заслужен аванс преди почивката.

В 52-ата минута Матип бе близо до удвои, след като засече с глава центриране от корнер, но топката чукна напречната греда. Пет минути след това Мане завърши една перфектна атака на гостите, но попадението бе отменено заради много тънка засада на Лалана, който асистира на сенегалеца.

Тотнъм също погледна към вратата на Ливърпул и първо Кейн пропусна добра възможност, а след това Миньоле на два пъти се намеси решаващо, след като спаси пряк свободен удар на Ламела и силен изстрел с глава отблизо на Алдервейрелд.

Активизирането на "шпорите" даде резултат в 72-ата минута, когато Роуз центрира много добре отдясно, Ламела отклони с глава към Роуз, който прати топката във вратата на Миньоле - 1:1.

В 90-ата минута Вайналдум имаше чудесна възможност, открила след добър пробив на Фирмино. Ударът на холандеца обаче рикошира в лакътя на Алдервейрелд, след което се озова в ръцете на Ворм.