Шумен провал за Валенсия на старта

Миналият сезон беше пълен провал за Валенсия, но и новата кампания не започна добре за тима от "Местайя". Пред своя публика "прилепите" допуснаха срамно поражение с 2:4 от непретенциозния Лас Палмас и дадоха много поводи за размисъл на старши треньора Пако Айестаран. Слаб мач направи Пако Алкасер, който настоява да бъде продаден на Барселона, но истинската причина за тежката загуба беше безобразната игра на домакините в защита.

Ранният гол на Санти Мина с глава след асистенция на Даниел Парехо създаде у феновете на Валенсия илюзията за лесен мач, но много скоро ситуацията на терена се промени коренно. В 16-ата минута Марко Ливая изравни след центриране от десния фланг и красив удар с плонж. Малко по-късно съдията Виканди Гаридо даде спорна дузпа за гостите. Жоао Кансело притисна Дани Кастеяно, който падна в наказателното поле. От бялата точка Жонатан Виера направи резултата 1:2.
Футболистите на Валенсия не знаеха как да реагират и продължиха да грешат. Ново центриране отдясно завари неподготвени бранителите в бяло и Кевин-Принс Боатенг ефектно насочи топката в мрежата. В 34-ата минута Санти Мина се разписа за втори път и съхрани надеждите на "лос че" за обрат след почивката.

До 60-ата минута пред вратата на Лас Палмас се изви истинска вихрушка. Опитният Хави Варас обаче не трепна и спаси опасни удари на Санти Мина и Кансело, а веднъж и гредата му помогна при изстрела на Алкасер. Всичко приключи в 88-ата минута, когато светкавична контра на гостите изведе четирима футболисти срещу Матю Райън и Ливая хладнокръвно оформи крайния резултат.