Очаквайте в 11:00 БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Лудогорец натрупа допълнително самочувствие, Кешеру с куриозен гол от центъра (видео)

Отборът на Лудогорец победи с 2:0 Монтана в мач от 4-ия кръг на Първа лига. По този начин "орлите" натрупаха допълнително самочувствие преди реванша с Виктория Пилзен. Попаденията за разградчани отбелязаха Славчо Шоколаров в 4-ата минута и Клаудио Кешеру в 55-ата. Българският шампион излезе с втория състав, тъй като Георги Дерменджиев запази основните си играчи за срещата с чехите.

Двубоят стартира с гол от съблекалнята. Славчо Шоколаров изведе домакините напред в 4-ата минута, след като бе изведен сам срещу вратаря от Жуниор Кишада.

В 23-ата минута Маркиньос се възползва от груба грешка в защитата на "орлите", успя да отнеме и шутира опасно покрай левия стълб на Милан Борян.

В 34-ата минута Витиня намери по отличен начин Кишада, който от два метра не успя да опъне мрежата.

Втората част стартира по подобие на първите 45 минути. Лудогорец отново вкара бърз гол и сложи точка на спора. В 55-ата минута Клаудио Кешеру вкара куриозен гол почти от центъра. Нападателят се пробва да прехвърли Христо Иванов, но ударът му попадна право в ръцете на стража на гостите, който изпусна топката, и тя влетя в мрежата.

В края на мача "зелените" можеха да вкарат трети гол. Витиня центрира остро отляво, Цветелин Чунчуков се извиси над бранителите и отблизо стреля с глава, но не уцели очертанията на вратата.

Преди това Лудогорец направи най-сериозния си пропуск. Денислав Александров и Кешеру излязоха сами срещу вратаря, но не успяха да вкарат. Младокът подаде към румънеца, който се намираше в засада, и по този начин атаката се провали.

ЛУДОГОРЕЦ - МОНТАНА 2:0

1:0 Шоколаров 4
2:0 Кешеру 55

Лудогорец: Борян, Сисиньо, Терзиев, Пластун, Петров, Ковачев, Шоколаров, Кампаняро, Витиня, Кишада, Кешеру

Монтана: Иванов, Шоко, Михов, Трифонов, Мурадов, Васев, Чипев, Дяков, Иванов, Маркиньос, Петков