Тотнъм с труден успех над Кристъл Палас (видео)

Тотнъм стигна до трудна победа с 1:0 в домакинството си на Кристъл Палас. Отборът на Маурисио Почетино стигна до успеха седим минути преди края. Тогава пристигналият през лятото Виктор Уаняма реализира единственото попадение в срещата. След ъглов удар Хари Кейн отклони топката с глава към Уаняма и той също с глава я прати в мрежата.

"Шпорите" доминираха през по-голяма част от срещата, особено през второто полувреме. Създадените положения обаче не бяха много и те трябва да се радват на постигнатия към края успех. Двубоят бе първото лондонско дерби за сезона.

Най-доброто положение за Палас се откри пред Кабай, но французинът прати топката над вратата. Отборът на Алън Пардю допусна втора загуба.

Новото попълнение на Тотнъм Винсън Янсен изигра първия си мач като титуляр и може да е доволен от представянето си. 22-годишният холландец се включи отлично миналата седмица срещу Евертън, а днес на няколко пъти се размина с гола. След удар на Хари Кейн неговата добавка бе избита от Хенеси. Янсен играеше на върха на атаката, а Кейн зад него, като двамата показаха на моменти, че това може да е началото на едно силно партньорство в атака. Холандецът обаче трябва да съжалява, че не се разписа, когато бе изведен от Али.