Евертън и Тотнъм разделиха по едно полувреме, но не успяха да стартират успешно (видео)

Евертън и Тотнъм не успяха да се победят в първия си двубой от новия сезон в Премиър лийг, записвайки равенство - 1:1, на "Гудисън Парк" в дебюта на Роналд Куман като мениджър на "карамелите". Домакините играха по-добре през първата част и заслужено се оттеглиха на почивка с гол аванс, реализиран от Рос Баркли в петата минута. През второто полувреме Тотнъм се представи по-добре и в 59-ата минута Ерик Ламела изравни. До края Маартен Стекеленбург се отличи с две решаващи намеси, с които запази резултата.

Новото попълнение на "карамелите" Ашли Уилямс не бе в групата за днес, като Рамиро Фунес Мори и Фил Ягиелка бяха централни бранители. Маартен Стекеленбург започна на вратата, а пристигналият от Астън Вила Идриса Гай също беше титуляр. Шеймъс Коулмън и Ромелу Лукаку пропуснаха днешния двубой заради контузии. Новото попълнение на Тотнъм Виктор Уаняма стартира. Другата нова попупка на Маурисио Почетино - Винсент Янсен, остана на пейката за началото.

Още в петата минута Рос Баркли даде аванс на Евертън. Той изпълни свободен удар, опитвайки се да центрира към Ягиелка, който обаче не успя да засече с глава. Без никой да докосне топката, тя се озова в далечния ъгъл на Лорис, който също не успя да реагира - 1:0. След 1/4 час Евертън можеше да удвои. Баркли центрира добре към Ягиелка, който стреля с глава, но Лорис изби над гредата.

Постепенно Тотнъм пое контрола, но Хари Кейн и компания така и не успяваха да създадат нищо особено интересно в предни позиции.

В 35-ата минута Юго Лорис поиска смяна и на негово място се появи Мишел Ворм. Не стана ясно какъв точно е проблемът на титулярния страж на "шпорите", но той явно не се чувстваше добре.

В добавеното време Деулофеу пропусна златна възможност, след като бе изведен очи в очи с Ворм, но не успя да го преодолее.

В 56-ата минута в игра за Тотнъм, се появи Винсент Янсен, а три минути след това лондончани израниха резултата. Уокър центрира много прецизно отдясно, а Ламела засече с глава и прати топката в далечния ъгъл - 1:1. Десет минути преди края Янсен бе близо до това да направи обрата пълен, след като получи шанс да стреля от границата на вратарското поле, но Стекеленбург изби. Отново стражът на Евертън спaси отбора си в 84-ата минута, когато извади опасен удар на Ламела, след който се получи и рикошет.