Турнир на талантите U14: Зона Бургас - Зона Варна 2:0/ Почивка

Италия е на полуфинал, след бърз мач срещу Иран (ВИДЕО)

Волейболистите на Италия се класираха на полуфинал на олимпийския турнир в Рио 2016, след като записаха чиста победа в четвъртфиналите в зала "Мараканазиньо". "Адзурите" надиграха Иран с 3:0 (31:29, 25:19, 25:17), като най-завързан се оказа първият гейм. След като успяха да се преборят за него (31:29) италианците не изпуснаха повече инициативата

В първата част иранските състезатели се опитваха да пробиват през Емануеле Бирарели, който се завърна в стартовия състав, въпреки че все още не е на 100% излекуван след травмата си, получена в мача срещу САЩ. Централният блокировач обаче стисна зъби и не се поддаваше лесно под натиска на съперника.

Първи до геймбол достигнаха състезателите на аржентинския спец Раул Лозано, но Иван Зайцев с две последователни точки (втората от които единична блокада) направи обрат. Последва точка за точка, в който двата отбора си разменяха геймболи, но след няколко много силни изяви на Османи Хуанторена Италия се пребори за 31:29.

Във втората част началото отново бе равностойно, след това италианците започваха да се откъсват, за да стигнат до 25:19. С аванс от 2:0 гейма, Италия получи допълнителни криле, а като че ли състезателите на Иран бяха прекършени. При 18:11 за италианците домакините пуснаха музикалните хитове на Тото Кутуньо и Ерос Рамацоти - Lasciatemi cantare и Più bella cosa, предусещайки крайния изход на двубоя.

Реализатор №1 в мача стана Иван Зайцев с 18 точки (1 блокада, 2 aсa), а Османи Хуанторена добави 14 точки (1 блокада). За Иран Шахрам Махмуди записа 8 точки за два гейма игра.

Съперник на Италия на полуфинала ще бъде САЩ в повторение от двубоя между двата тима от предварителна Група А, който бе спечелен от "Скуадра адзура".

ИТАЛИЯ - ИРАН 3:0 (31:29, 25:19, 25:17)

ИТАЛИЯ:

Симоне Джанели 6, Иван Зайцев 18, Османи Хуанторена 16, Филипо Ланца 11, Емануеле Бирарели 7, Симоне Бути 4 - Масимо Колачи-либеро (Олег Антонов, Салваторе Росини)

Старши-треньор: Джанлоренцо Бленджини

ИРАН:

Мир Сайед Маруфлакрани , Шахрам Махмуди 8, Адел Голами 7, Милад Ебадипур 5, Фархад Гаеми 1, Мохамад Мусави 6 - Махди Маранди-либеро (Амир Гафур 5, Моджтаба Мирзаджанпур 7, Мехди Махдави 1)

Старши-треньор: Раул Лозано

Четвъртфинални срещи от турнира по волейбол за мъже на олимпийските игри в Рио де Жанейро:
Канада - Русия 0:3 (15:25, 20:25, 18:25)
САЩ - Полша 3:0 (25:23, 25:22, 25:20)
Италия - Иран 3:0 (31:29, 25:19, 25:17)
Бразилия - Аржентина 3:1 (25:22, 17:25, 25:19, 25:23)