Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Лудогорец сътвори ново чудо! Доживяхме БГ отбор да мачка в ШЛ (видео)

Голям мач за българския шампион! Отборът на Лудогорец сътвори истинско чудо! Българският запалянко доживя роден тим да мачка в плейоф за влизане в груповата фаза на Шампионската лига! "Орлите" показаха как трябва да играе и да се бори всеки един тим в Европа и победиха с 2:0 Виктория Пилзен в първи мач от плейофа за влизане в груповата фаза на Шампионската лига. Повече от 17 хиляди души подкрепиха "зелените" от трибуните на стадион "Васил Левски" и съвсем логично останаха доволни от изнесената продукция от момчетата на Дерменджиев. Реваншът е след седмица в Чехия.

Попаденията реализираха Козмин Моци в 51-ата минута от дузпа и Вирджил Мисиджан в 64-ата, пред близо 17 хиляди души, които бяха дошли да подкрепят българския шампион на стадион "Васил Левски".

През първата част Лудогорец имаше превъзходство и като отбор игра доста организирано. В динамичен мач разградчани сътвориха няколко красиви атаки и в защита почти не дадоха възможност на гостите да застрашат Стоянов.

Проблем обаче се оказа завършващият пас и излишното задържане на топката на Вандерсон и от части на Марселиньо, които иначе с топка в крака са много опасни. В опита си да реши мача с индивидуални действие Вандерсон допусна доста брак.

През втората част двамата изчистиха играта си и за Виктория стана страшно. Вандерсон бе активен по лявото крило и непрестанно тормозеше бранителите, а Марселиньо изведе перфектно Мисиджан за второто попадение и заедно с Дяков умело дирижираше играта в центъра.

Като цяло Лудогорец игра тактически грамотно и бе по-добрият тим. Макар, че допусна някои грешки, отборът бе на високо ниво и заслужено се поздрави с успех. Българският шампион изигра мача тактически правилно и това донесе желания успех, който е напълно заслужен.

Лудогорец - Виктория (Пилзен) част II
Силен двубой изиграха Йордан Минев и Козмин Моци, които бяха безпогрешни в защита. Дяков също блестеше, тъй като освен че отне много топки, почти не бъркаше при подаванията.

Съвсем логично двата тима започнаха предпазливо срещата и отделиха доста време за разузнаване. Въпреки това "орлите" създадоха една опасност. Марселиньо изведе Вандерсон зад гърба на защитата, но малко не му достигне да чукне топката преди излезлия напред страж на гостите.

В 21-ата минута Вандерсон пропиля чудесна възможност за гол. Марселиньо изведе своя съотборник под ъгъл сам срещу вратаря, но крилото на разградчани вместо да потърси удар, се опита да лъже и изпусна чиста ситуация.

В следващите минути последваха няколко скоростни атаки към вратата на чехите, но възпитаниците на Георги Дерменждиев не взеха правилни решение в завършващия пас.

Виктория отговори с центриране отдясно и лек удар на Бакош, но Владислав Стоянов бе заел правилна позиция и неутрализира опасността.

В 34-ата минута Вирджил Мисиджан отправи коварен удар, вратарят Козачик изби, но нямаше кой да добута кълбото в мрежата.

Попадението реализира Козмин Моци от дузпа в 51-ата минута. Наказателният удар бе изработен от новата голяма звезда на тима - Джонатан Кафу, който насмете двама бранители и бе съборен.

В 61-ата минута Виктория се спаси като по чудо от второ попадение, след като бранител на чехите изби на сантиметри от голлинията, а зад него дебнеше Вандерсон.

В 64-ата минута Вирджил Мисиджан покачи на 2:0. Марселиньо майсторски изведе бързоногия състезател на чиста позиция, той спря и с плътен изстрел опъна мрежата.

В 81-ата минута само умелата намеса на Йордан Минав спаси Лудогорец, след опасен пробив и остро центриране отдясно по атаката на гостите.

Четири минути по-късно Клаудио Кешеру направи непростим пропуск и пропусна идеална възможност да сложи точка на спора още в първия двубой. Натанаел сложи кълбото на главата на румънеца, който от няколко метра не уцели вратата, а бе напълно непокрит.

В минутите до края чехите натиснаха и се опитаха да се доберат до почетно попадение, но Лудогорец се бранеше геройски и задържа комфортната преднина.

ЛУДОГОРЕЦ - ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН) 2:0

1:0 Моци 51 д.
2:0 Мисиджан 64

ЛУДОГОРЕЦ: 21. Стоянов, 25. Минев, 5. Паломино, 27. Моци, 6. Натанаел, 8. Лукас Саша, 18. Дяков, 93. Мисиджан (82-Кешеру), 84. Марселиньо, 88. Вандерсон (90-Кампаняро), 22. Кафу (90-Кишада)

ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН):  1. Козачик, 2. Хейда, 3. Матею, 4. Хубник, 8. Лимберски, 10. Копич, 12. Дриш (69-Хорава), 17. Хрошовски, 19. Коварик, 23. Бакош (77-Кръменчик), 25. Хромада (84-Коларж)

Жълти картони: Бакош, Хулник (Виктория)