Ростов си тръгна доволен след голово реми в Амстердам (видео)

Отборът на Ростов е на път да сътвори нов подвиг в Шамипонската лига. Руснаците постигнаха доста добър турнирен резултат в първия плейоф за влизане в групите срещу Аякс в Амстердам. Срещата завърши 1:1, като голът на чужд терена дава добри шансове на Ростов преди реванша.

Гостите дори първи откриха резултата в мача. Още в 13-ата минута Кристиан Нобоа даде преднина на гостите след чудесно изпълнение от фаул.

Аякс обаче не се предаде и зареди атака след атака към вратата на съперника, като сътвори доста пропуски в предни позиции. В 38-ата минута натискът на холандците даде резултат и те получиха дузпа за игра с ръка на Сесар Навас, а Дейви Клаасен от бялата точка възстанови равенството - 1:1.

Домакините опитаха да стигнат и до пълен обрат, но така и не успяха да вкарат втори гол във вратата на Сослан Джанаев. Така Ростов си тръгва по-доволен след първата среща, макар руснаците да имат още работа, ако искат да играят в груповата фаза на най-комерсиалния турнир.