Джовани Гуидети: Това бе най-важния в кариерите ни

Италианският селекционер на женския национален волейболен отбор на Холандия Джовани Гуидети бе изключително щастлив след страхотната победа над Република Корея с 3:1 на 1/4-финалите на Олимпиадата в Рио и историческото класиране за полуфиналите. Гуидети сподели, че това е бил най-важния в кариерите им - за треньорите и за състезателките.

"Въодушевен съм след този мач, който бе най-важния в кариерите ни - за треньорите и за състезателките. Когато спечелиш на 1/4-финалите на Олимпиадата, това означава, че в следващите два дни целият свят ще ви гледа как се борите за медалите. Не можеш да сравнявате Олимпийските игри с нито един друг турнир. Искам да благодаря на състезателките ми и екипа ми за чудесната работа. Сега състезателките ни вярват, че могат да победят всеки голям отбор в света. Днес те си върнаха увереността, че могат да спечелят четвъртия гейм, след като загубихме третата част с малка разлика. Беше отборна победа и отборни усилия", призна Гуидети.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!