Попето с фантастичен гол, сравниха го с Ван Бастен (видео)

Българският национал Ивелин Попов вкара страхотен гол за Спартак (Москва) в мача на тима си с Рубин (Казан) от 3-ия кръг на руското първенство. Попето изпрати топката в противниковата врата с виртуозно воле след асистенция на Куинси Промес в 21-ата минута на срещата. По този начин Попов изведе столичани напред в резултата, но домакините от Казан успяха да изравнят в последните секунди на първата част чрез Марко Девич и срещата завърши 1:1.

Един от коментаторите на мача дори сравни изпълнението на Попов с легендарния шедьовър на Марко ван Бастен срещу бившия СССР на финала на европейското първенство през 1988 година.

Попов игра до 64-ата минута, когато бе сменен от Лоренсо Мелгарехо. В края на първото полувреме българинът получи жълт картон.

За първи път от началото на сезона в Русия Попето и компания губят точки. С две победи, едно равенство и общо седем точки Спартак е на върха в класирането заедно с още два тима - Краснодар и ЦСКА (Москва). Рубин е 11-и с 2 точки.

Припомняме, че по-рано днес друг български национал - Георги Миланов, донесе победата на "армейците" от Москва с 1:0 при гостуването на тима на Урал с попадение в 94-ата минута.