ПСЖ започна сезона с измъчена победа (видео)

Хегемонът във Франция Пари Сен Жермен откри новия сезон в Лига 1 с трудна победа. Водени от новия си старши треньор Унай Емери парижани надвиха с 1:0 като гост Бастия. Единственият гол бе дело на защитника Лайвин Курзава в 74-ата минута. За ПСЖ като титуляр игра привлеченият от Ница Хатем Бен Арфа, а през второто полувреме на терена се появи и друго ново попълнение - Хесе Родригес.
Преди почивката интересните моменти за зрителите бяха малко. ПСЖ доминираше, но трудно стигаше до удари. През второто полувреме гостите вдигнаха темпото и за Бастия стана трудно. Стражът на корсиканци Жан-Луи Лека отрази няколко изстрела, включително и на Давид Луис от фаул, но в 74-ата минута капитулира. Той изби удар на Хесе, но топката попадна в Курзава и левият бек я насочи под мрежата.
"Трудна победа, постигната на тежък терен и срещу силен съперник. Атмосферата по трибуните беше враждебна за нас, но се справихме. Има какво още да подобряваме в играта си. Доволен съм от включването на резервите", коментира след мача Емери.