Египет се изравни с олимпийския шампион

Младият отбор на Куба записа второ поражение по време на олимпийския турнир, след като отстъпи с 0:3 (22:25, 15:25, 22:25) на Египет в мач от група В, игран в "Мараканазиньо".

За разлика от мача си срещу Русия, когато взеха гейм на олимпийския шампион, сега кубинците не успяха да измъкнат нещо повече от по-опитния тим на Египет. И двубоят приключи едва след 1 час и 6 минути. Топ реализатор с 20 точки бе Ахмед Абделхай, а капитанът на Куба Хавиер Хименес направи 10.

Отборът на Египет се изравни със защитаващия титлата си тим на Русия (по 1 по една победа и по 3 точки, само геймовото съотношение е в полза на Сборная, 4:4 срещу 3:3). Куба остава на дъното без спечелена точка.