Фасио вкара в дебюта си за Рома (видео)

Новото попълнение на Рома Федерико Фасио ознаменува неофициалния си дебют за тима с победен гол. Привлеченият под наем от Тотнъм защитник донесе успеха с 1:0 над втородивизионния Латина в контрола, играна тази вечер. Първи минути с екипа на "вълците" записа и другият нов в отбора - Томас Вермален.
Лучано Спалети отново заложи на схемата 4-3-3, като част от подготовката за важните мачове с Порто от плейофите за влизане в Шампионската лига. Още в 10-ата минута Франческо Тоти центрира от корнер и снажният Фасио с глава прати топката във вратата. Малко след това далечен изстрел на Тоти облиза гредата, а Диего Пероти и Алесандро Флоренци пропуснаха още две чисти положения за "джалоросите".
Вермален също можеше да се разпише, но негов изстрел премина встрани от целта. След почивката стражът на Латина Карло Пинсолио направи хубави спасявания след удари на Кевин Строотман и Стефан Ел Шаарауи.
"Получи се добра проверка. Срещнахме организиран съперник, срещу когото не ни беше лесно. Показахме някои доста стойностни неща. Постепенно вървим напред. Фасио, Вермален и Жуан Жезус се справиха чудесно. Имхаме нужда от играчи като тях. Ще бъдем напълно готови за първия мач с Порто", коментира след двубоя Спалети.