Рома пребори Ливърпул в контрола в САЩ

Рома победи Ливърпул в контролна среща от предсезонната подготовка на двата тима. Мачът се игра на "Буш Стейдиъм" в Сейнт Луис, САЩ. "Вълците" надделяха с 2:1 с попадения на Един Джеко в 29-ата и Мохамед Салах в 62-ата минута. За англичаните пък точен бе Шей Оджо в 45-ата минута.

Срещата започна много силно за Рома и още в първите минути италианците създадоха няколко положения за гол. В 5-ата Стефан Ел Шаарауи стреля опасно от границата на наказателното поле, но Алекс Манингер спаси. Веднага след това страхотен шанс се откри пред Един Джеко, който отблизо стреля над вратата. Босненецът пропусна още едно положение в 11-ата минута, когато финтира защитник в пеналта, но след това стреля покрай вратата.

Ливърпул пък стигна до първата си добра възможонст в 15-ата минута, когато Даниел Стъридж излезе сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее.

Играчите на Рома обаче продължиха да бъдат по-опасни и в 29-ата минута се стигна и до откриване на резултата. Джеко овладя една топка на границата на наказателното поле и със силен удар по земя не остави шансове на вратаря.

Ливърпул бързо се окопити и в 33-ата минута и Алисон бе поставен под напрежение след шут на Стъридж. В 45-ата минута англичаните съумяха да изравнят резултата. След едно центриране от корнер Деян Ловрен свали с глава към Оджо, който отблизо също с глава насочи топката в мрежата за 1:1.

Второто полувреме не бе чак толкова вълнуващо, но и то предложи някои интересни моменти. В 54-ата минута след центриране от фаул Раджа Наинголан засече топката в наказателното поле, но не успя да я насочи в очертанията на вратата. В 62-ата минута пък Джеко стреля отблизо с глава, Симон Миньоле спаси, но при добавката Салах бе точен за 1:2.

В 80-ата минута "вълците" можеха да направят успеха си дори още по-изразителен, но изстрел на  Ричи бе спасен от Миньоле.

ЛИВЪРПУЛ - РОМА 1:2
0:1 Джеко (29)