Австралия загуби и втория си мач на турнира по хокей за жени, отстъпи на сензацията САЩ

Световният вицешампион Австралия загуби за втори път на турнира по хокей на трева за жени, след като отстъпи с 1:2 на САЩ в мач от група "Б". Това остави австралийките на последното място в потока, докато американките предизвикват истинска сензация до момента и водят в подреждането с перфектен баланс. Отборът от Съединените щати срещна два от трите най-силни състава до момента и спечели две победи, за да изтрие огромния срам от Лондон 2012. Ден по-рано беше победен и силният тим на Аржентина.

"Обичаме ролята на аутсайдери. Дори да бъдем номер 1 в света някой ден, ние пак ще се чувстваме като аутсайдери и ще играем надъхано. Просто това е нашият стил", каза капитанът на отбора Лорън Крендъл, която играе за трети път на олимпийски игри. Двата отбора играха предпазливо в началото на мача до шестата минута на втората четвъртина, когато американките получиха правото да изпълнят наказателен корнер. Кейтлин Фалговски подаде на Мишел Витес и тя вкара топката в горния ляв ъгъл за първия гол за САЩ. Американките превърнаха усилените тренировки в резултатна игра 4:24 минути преди края на третата част, когато Кейтлин ван Сикли спечели спорна топка след нов наказателен корер и вкара за 2:0.

Австралийките играха през по-голямата част от третата четвъртина с две състезателки по-малко, но успяха да намалят чрез Катрин Слатъри. Тя се разписа на празна мрежа след добра комбинация в 43-та минута, но Австралия в крайна сметка загуби мача. Германия пък оглави класирането в група "А", след като се наложи с 2:1 срещу Нова Зеландия с голове на Пиа-Софи Олдхафер и Ан Шрьодер. Те оформиха пълен обрат в полза на Бундестима, след като Петрия Уебстър даде аванс на новозеландките в десетата минута на мача.