Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Арсенал и Ман Сити сътвориха голово шоу на "Улеви" (видео)

Арсенал победи Манчестър Сити с 3:2 в много зрелищен мач, който бе последна проверка и за двата тима преди началото на сезона в Премиър лийг. Срещата се игра на стадион "Улеви" в Гьотеборг, а зрителите видяха голям брой интересни ситуации. "Гражданите" поведоха с попадение на Серхио Агуеро, но Арсенал отвърна с три гола, преди Келеши Иеанашо да оформи крайния резултат.

е имаше и лоши новини. В края на мача контузия получи защитникът Габриел Паулиша, който беше изнесен от терена на носилка.
Мачът започна с натиск на Арсенал и пропуск на Алекс Окслейд-Чембърлейн. Футболистите на Сити често бъркаха при подаванията си и това не се хареса на Пеп Гуардиола. Аарън Рамзи също можеше да се разпише след центриране на Алексис Санчес, но прати топката в аут.

Франсис Коклен беше следващият, който се размина с гола, а след половин час игра Манчестър Сити поведе благодарение на Агуеро, който се възползва от добър пас на Стърлинг и направи безпомощен Петер Чех.
Франсис Коклен беше следващият, който се размина с гола, а след половин час игра Манчестър Сити поведе благодарение на Агуеро, който се възползва от добър пас на Стърлинг и направи безпомощен Петер Чех. Един от малкото футболисти на Арсенал, останали и след почивката, бе Алекс Иуоби. Именно той възстанови равенството в 50-ата минута с точен удар покрай Джо Харт. После обаче титулярният страж на Сити спаси опасен изстрел на Тио Уолкот.

В 73-ата минута Уолкот изведе Арсенал напред след добро взаимодействие с Алексис Санчес. Имаше време и за два късни гола. Първо Чуба Акпом направи 3:1 за лондончани, а в 87-ата минута Аиеначо върна едно попадение. Сити дори можеше да изравни, но Чех изби удара на Туре Яя.

АРСЕНАЛ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 3:2
0:1 Агуеро (30)
1:1 Иуоби (50)
2:1 Уолкот (73)
3:1 Акпом (85)
3:2 Иеаначо (87)