Арсенал с голова вихрушка срещу норвежци

Арсенал сътвори истинска голова вихрушка в контролата от предсезонната подготовка срещу норвежкия Викинг. "Артилеристите" спечелиха с 8:0 като гост в Ставангер и дадоха заявка за атрактивен футбол и през новия сезон в Премиър лийг.

Головете във вратата на Викинг можеше да бъдат и повече, но в 4-ата минута Санти Касорла пропусна дузпа за Арсенал. Все пак в 33-ата минута Джоел Кембъл откри резултата. След центриране от корнер Ел Нени стреля с глава и костариканецът отблизо засече топката във вратата.

Головата фиеста обаче се развихри през втората част на мача, когато паднаха останалите седем попадения. В 50-ата минута Касорла с далечен удар удвои преднината на своя тим. Само три минути пъ-късно Тио Уолкот направи резултата класически с удар около точката на дузпата, а в 55-ата минута Хаукас си вкара автогол за 0:4.

Отново Джоел Кембъл се разписа в 59-ата минута след хубава многоходова атака и удар в напречната греда. След това Алекс Иуоби заби следващите два гола в 71-ата и 81-ата минута след две хубави контри. Крайното 0:8 пък оформи Чуба Акпом в 89-ата минута, след като довкара лошо избита топка от вратаря след силен удар на Белерин.

Това бе предпоследна контрола на Арсенал преди сезона, като след два дни "артилеристите" играят срещу Манчестър Сити на стадион "Улеви" в Гьотеборг.

Викинг - Арсенал 0:8
0:1 Кембъл (33)
0:2 Касорла (50)
0:3 Уолкот (53)
0:4 Хаукас (55) авт.
0:5 Кембъл (59)
0:6 Иуоби (71)
0:7 Иуоби (81)
0:8 Акпом (89)

Съставът на Арсенал: Оспина, Дебюши (Белерин 70), Биелик, Габриел (Холдинг 46), Гибс (Акпом 70), Ел Нени (Зеалем 70), Коклен (Рейн-Аделаид 46), Кембъл (Уилкок 70), Касорла, Окслейд-Чембърлейн (Иуоби 46), Уолкот (Монреал 70)