Спорна дузпа отмъкна победата на Левски на "Лаута" (видео+галерия)

Отборите на Локомотив (Пловдив) и Левски останаха без победа през този сезон, след като стигнаха до драматично 2:2 на "Лаута" в мач от втория кръг на Първа професионална лига. Веселин Марчев даде аванс на домакините в 3-ата минута, но Франсис Нар (12) и Бабатунде Адениджи (13) донесоха пълен обрат в рамките на секунди.

Много спорна дузпа за "смърфовете" в 65-ата минута бе реализирана от Мартин Камбуров, който пропусна да донесе втора поредна победа с 3:2 над "сините", като удари гредата в 85-ата минута от няколко метра. Антонио Аниете пък уцели гредата за гостите в 12-ата минута, а Димитър Везалов за Локо в 21-ата минута.

Локомотив (Пд) - Левски Така двата тима имат по две точки, след като завършиха наравно и на старта - столичани срещу Монтана на "Герена", а "черно-белите" в Бургас срещу Ботев (Пловдив).

Наставникът на гостите Люпко Петрович продължава да няма победа начело на Левски след завръщането му в клуба през май. "Сините" са в серия от шест поредни мача без успех, а през тази кампания имат четири равенства от четири мача.

Двамата треньори направиха по две промени в стартовите 11. Дебют за столичани направи Симон Сандберг, а Бабатунде Адениджи водеше атаката, докато Венци Христов седна на пейката. Илиан Илиев пък остави извън състава Умарбаев и Горанов, които отстъпиха местата си на Дани Кики и Ясин Амрауи.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на Траян Дянков и Емил Пиргов - баща на футболистите Илко и Димитър. Вторият не успя да скрие сълзите си. В ложата на стадион "Локомотив" пристигна Наско Сираков, както и друга легенда на "сините" - Божидар Искренов.
Локомотив (Пд) - Левски
След едва 130 секунди игра Веселин Марчев бе точен за домакините. Гостите още по-светкавично стигнаха до обрат, след като първо Нар изравни в 12-ата минута, а секунди след това Бабатунде Адениджи даде аванс на столичани.
Аниете излезе сам срещу Пиргов. Испанецът стреля, но стражът спаси, топката се върна в голмайстора, който от малък ъгъл удари лявата греда на "смърфовете", Георги Костадинов се размина на голлинията, но коженото кълбо стигна до Нар, който вкара своя втори гол в "А" група.

Локомотив (Пд) - Левски Невероятна грешка на Пиргов пък бе в основната за първото попадение на Адениджи в България. Нигериецът се разписа след невероятна грешка на Пиргов, който му подаде на празна врата. В 21-ата минута Димитър Везалов с глава бе близо до равенството, но топката срещна дясната греда на Йоргачевич.

Гостите пропуснаха на контраатака да стигнат до трети гол, а Адениджи бе заменен от Христов в 60-ата минута, тъй като получи травма. В 65-ата минута Никола Попов отсъди дузпа за домакините, но по-скоро Димо Бакалов симулира и нарушение на Сандберг нямаше. Зад топката застана Камбуров и вкара своя пореден гол във вратата на Левски.

Голът бе негов рекорден 13-и във вратата на "сините" и 174-и в "А" група, както и 130-и за Локо в елита. Голмайсторът бе близо до пълен обрат в 84-ата минута, когато удари от няколко метра горната греда. Топката тупна на линията и излезе. Секунди преди това Христов с глава пропусна. По-рано и Аниете също демонстрира, че няма ден.

До края на срещата гол не падна и двубоят завърши 2:2 за първи път от 2009 година, когато домакините стигнаха до точката след 0:2 на "Лаута". 26-кратните шампиони на България пък нямат победа вече трето гостуване на "смърфовете". Равенството пък бе под № 20 в Пловдив между двата тима от 60 двубоя, а 28 на 12 са победите в полза на "сините" при гостуванията си.

Следващата седмица Левски излиза срещу Лудогорец, който бе обявен от Петрович за най-добрия тим не само у нас, но и на Балканите. Сърбинът ще търси първа победа именно срещу "орлите", докато Локомотив гостува на Монтана.

ЛОКО ПД - ЛЕВСКИ 2:2
1:0 Марчев (3)