Тотнъм прегази Интер в Осло (видео)

Лондонският Тотнъм разгроми с 6:1 Интер в приятелска среща в Осло. "Шпорите" реализираха 4 безответни попадения през второто полувреме, в което прегазиха "нерадзурите" от Милано. Точни за Тотнъм на стадион "Улеваал" днес бяха Хари Кейн (5-дузпа, 57), Ерик Ламела (40), Дели Али (52), новото попълнение Винсънт Янсен (65) и Шайън Харисън (77). Автор на гола за Интер стана Иван Перишич (23).

Още в 5-ата минута Хари Кейн даде аванс на лондончани в резултата, след като бе точен от дузпа. Наказателният удар бе отсъден, след като реферът прецени, че Данило Д'Амброзио е извършил нарушение срещу Кайл Уокър. С безпощаден шут Кейн опъна мрежата зад Самир Ханданович от бялата точка и Тотнъм излезе напред в резултата.

В 11-ата минута Райън Мейсън пропиля прекрасен шанс за 2:0, като отблизо не уцели вратата на Интер.

Отгворът на италианците дойде в 23-ата минута, когато Иван Перишич проби отляво и със свиреп шут с левия крак не остави шансове на Мишел Ворм - 1:1.

В 34-ата минута тимът на Роберто Манчини бе близо до пълен обрат в резултата, но Мауро Икарди не успя да реализира гол от доста удобна позиция близо до противниковата врата, а освен това в тази ситуация бе отсъдена и засада.

В 40-ата минута Тотнъм отново поведе в резултата. Ерик Ламела получи топката пред дъгата на противниковото наказателно поле и с фантастичен изстрел я изпрати в горния ляв ъгъл на безпомощния Ханданович - 2:1 за "шпорите".

На почивката мениджърът на Тотнъм Маурисио Почетино извърши няколко смени в състава си. Една от резервите - новопривлечения холандски нападател Винсънт Янсен, асистира в 52-ата минута на Дели Али, който направи резултата 3:1.

Пет минути по-късно резултатът стана 4:1. "Шпорите" сътвориха хубава атака, при която Кейн получи пас от Ламела и с прекрасен изстрел изпрати топката в мрежата зад Ханданович.

В 65-ата минута авансът на Тотнъм стана още по-смазващ. Янсен порази вратата на Интер и лондончани поведоха с 5:1.

Това обаче не беше всичко. В 77-ата минута току-що появилият се на терена Шайън Харисън бе точен за 6:1. Той бе оставен на празна врата след отлична атака на англичаните и нямаше как да сбърка, а това се оказа и последното попадение в срещата.

ТОТНЪМ - ИНТЕР 6:1
1:0 Кейн (5-дузпа)
1:1 Перишич (23)
2:1 Ламела (40)