Николае Станчиу прати Стяуа в плейофа на ШЛ (видео)

Отборът на Стяуа стана поредният сигурен участник в плейофа за влизане в групите на Шампионската лига. Това стана факт тази вечер, след като румънският тим победи с 2:0 Спарта (Прага) в реванша на свой терен и с общ резултат 3:1 си осигури продължаване в турнира.

Героят за отбора от Букурещ бе нападателя Николае Станчиу той отбеляза и двата гола за своя тим в мача. Голаджията първо се разписа в 31-ата минута, а след това в 62-ата удвои след асистенция на Габриел Тамаш.

Спарта пък игра почти цяло второ полувреме с човек по-малко на терена след като Брабез получи два жълти и червен картон в 51-ата минута. Това още повече усложни ситуацията за гостите, които така и не успяха да направят нищо, за да обърнат нещата в своя полза и ще трябва да се задоволят с участие в плейофа за групите на Лига Европа.