Берое обърна Спартак (Плевен)

Берое победи гостуващия Спартак (Плевен) с 3:1 в контролна футболна среща. Старозагорци използваха паузата заради отлагането на срещата си от първия кръг на Първа професионална лига срещу шампиона Лудогорец заради ангажиментите на разградчани в евротурнирите, за да натрупат допълнителен игрови опит преди официалния си старт за сезона в първенството следващата събота срещу Славия в София.

Гостите от Плевен изненадващо поведоха в резултата в 24-ата минута, когато Григор Долапчиев се разписа на празна врата след неубедителна проява на стража Благой Макенджиев, който не успя да изчисти върната към него топка.

Берое все пак изравни две минути преди почивката с попадение на Александър Василев с шут от наказателното поле.

В 55-ата минута домакините направиха пълен обрат. Василев реализира втория си гол след асистенция в пеналта на Неманя Милисавлевич.

Старозагорци решиха всичко в 77-ата минута, когато Станислав Дрянов центрира в наказателното поле на гостите и нападателят Александър Колев засече с глава за крайното 3:1.

На терена за Берое не се появи 26-годишният молдовски нападател Петру Леуча, който от началото на седмицата кара пробен период в отбора. Той игра цял мач в спаринга срещу Ботев (Гълъбово) преди два дни и дори се разписа, но по всяка вероятност не е впечатлил старши треньора Александър Димитров и от клуба няма да му предложат договор.