Инфарктен мач с четири гола - тежката битка продължава в Белград (видео)

Отборът на Лудогорец не успя да извоюва добър турнирен резултат срещу Цървена звезда в първи мач от третия предварителен кръг от Шампионската лига. Двата тима изиграха инфарктен мач и завършиха 2:2.

Реваншът е след седмица в Белград, където българският шампион ще има още един шанс да докаже, че е по-добрият тим и заслужава да продължи напред в най-комерсиалния турнир. Точни за "орлите" бяха Джонатан Кафу (43) и Клаудио Кешеру (76). За гостите от Сърбия се разписаха Катай (48) и Канга (68).

През първото полувреме българският шампион бе по-добрият тим. "Орлите" не създадоха кой знае колко чисти положения, но сътвориха няколко смислени атаки. Ако възпитаниците на Георги Дерменджиев бяха по търпеливи и прецизни в завършващия пас, Лудогорец спокойно можеше да си осигури комфортна преднина.

Лудогорец - Цървена звезда 2:2
В началото на втората част Лудогорец бе неузнаваемо слаб и разпилан в защита. Чудно защо "зелените" започнаха да оставят доста празни пространства на своя опонент. При положение че "орлите" водеха, бе доста странно оголването в защита. Съвсем нормално бе българският шампион да търси второ попадение, но това можеше да се случи малко по-предпазливо.

Направи впечатление, че основни футболисти като Марселиньо и Светослав Дяков, освен че допускаха доста непредизвикани грешки, отпаднаха физически. Нищо чудно това да се дължи на нарушената подготовка.

Лудогорец - Цървена звезда
Първото опасно положение бе пред вратата на гостите. Лукаш Саша изведе на добра позиция Марселиньо, който стреля с глава, но топката излезе в аут. Малко по-късно Марселиньо загуби топката и създаде напрежение пред Владислав Стоянов, но Козмин Моци се намеси убедително и предотврати опасността.

В 17-ата минута Марселиньо бе заел добра позиция в наказателното поле и отправи изстрел с глава над напречната греда.

Така се стигна до 43-ата минута, когато Кафу отбеляза след солова акция. Нападателят пое пред наказателното поле, размина няколко човека и вратаря, и на празна врата опъна мрежата.

В 48-ата минута Катай изравни. Футболистът на Звезда бе оставен сам отдясно на атаката, излъга Моци и Светослав Дяков, и с прецизен удар по земя не остави шанс на стража Стоянов.

Десет минути по-късно "орлите" като по чудо оцеляха, тъй като Моуче не успя да засече центриране на сантиметри от голлинията.

Последва атака и опасен изстрел на Лукаш Саша, но за късмет на гостите кълбото профуча покрай гредата.

В 62-ата минута Вандерсон пробва късмата си, но Фортуна отново бе на страната на Звезда.

В 68-ата минута Канга смълча публиката на "Лудогорец арена". Играчът прехвърли майсторски Стоянов за 1:2.

Лудогорец реагира като попарен и успя да изравни. В 76-ата минута Моци изведе на добра позиция Клаудио Кешеру и голмайсторът на "орлите" изравни с точен удар - 2:2.

В минутите до края на срещата възпитаниците на Дерменджиев се опитаха да вкарат трети гол, но усилията им не дадоха желания резултат.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА 2:2