Лампард, Вийя и Пирло отново ядоха пердах в дербито на Ню Йорк

Суперзвездите Франк Лампард, Давид Вийя и Андреа Пирло не помогнаха на Ню Йорк Сити да вземе реванш от градския си съперник Ню Йорк Ред Булс за разгрома с 0:7 през май. Отборът на Патрк Вийера претърпя ново тежко поражение, този път с 1:4, и авансът му на върха в Източната конференция на МЛС вече е само две точки.

Брадли Райт-Филипс, Роналд Зюбар и Саша Кльестан от дузпа се разписаха за "биковете", които до 41-ата минута водеха с 3:0, преди Томи МакНамара да върне едно попадение. Отново Райт-Филипс в 70-ата минута оформи крайния резултат. В 89-ата минута Итън Уайт от "гражданите" беше изгонен за втори жълт картон. По-рано съдията прати и Виейра на трибуните за оспориване на негово решение.
Успехът на "Ред Бул Арина" е пети за "червено-белите" в шестте има мача с градския съперник. В Тях Брадли Райт-Филипс има общо 8 гола.

Ню Йорк Сити води в класирането с 33 точки, Ню Йорк Ред Булс има 31, а третият Филаделфия Юниън е с 30.

НЮ ЙОРК РЕД БУЛС - НЮ ЙОРК СИТИ 4:1
1:0 Райт-Филипс (20)
2:0 Зюбар (23)
3:0 Кльестан (41) д.
3:1 МакНамара (43)
4:1 Райт-Филипс (70)