Вийя вкара 11-ото си попадение от началото на сезона в МЛС

Докато сънародниците му от испанския национален отбор вървят уверено на Евро 2016, Давид Вийя пордължава да бележи голове в американската Мейджър-лига. Той се разписа за 11-и път от началото на сезона в Америка при успеха на Ню Йорк Сити с 3:2 над Филаделфия Юниън в среща от 15-ия кръг на редовния сезон и води в класирането при реализаторите. Но звездната селекция на Ню Йорк Сити оправдава парите си, след като Франк Лампард откри резултата още в 8-ата минута, а 13 по-късно Вийя удвои. В 50-ата минута Андреа Пирло от фаул покачи на 3:0 и очерта първата загуба на Филаделфия от 8 мача насам.

Все пак те остават лидери в Източната конференция, а накрая съкратиха пасива си в мача. В 55-ата минута Роланд Алберг намали от дузпа, отсъдена за събаряне на Фабиан Ерлберс от Джейсън Фернандес. С този успех НЮ Йорк Сити събра 21 точки и се доближи на 2 от Филаделфия, заемайки 2-ата позиция. Лидерът в Западната конференция Колорадо Рапидс увеличи серията си на 10 мача без загуба след 2:1 у дома над Чикаго. Марко Папа вкара победното попадение в 89-ата минута. Колорадо има 31 точки, с 3 пред Далас и 7 пред Реал Солт Лейк Сити.