Григор Димитров приключи във Вашингтон

Първата ни ракета Григор Димитров приключи участието си на турнира на твърди кортове във Вашингтон. Българинът отстъпи във втори кръг с 4:6, 4:6 на британеца Даниел Еванс. Това беше първи мач за Димитров в американската столица, тъй като той почива в първи кръг, докато съперникът му загря с експресна победа над германеца Бенямин Бекер.

Това беше едва втората битка между двамата, след като през 2011 година Григор се наложи в три сета над Евънс в Ийстбърн.

Началото на мача подсказа какъв ще е крайният изход. Григор беше пробит още в първия гейм, след което британецът затвърди пробива си и поведе с 2:0. Димитров постепенно вдигна нивото си, върна пробива и изравни за 4:4, но това беше всичко.

Вторият сет започна оптимистично за българина, който спечели убедително подаването си. Във втория гейм Димитров беше близо до пробив, но британецът се спаси. Последва изпълнен с гейм грешки на Димитров, завършил с пробив на Евънс. Британецът затвърди пробива си, макар и трудно и поведе с 3:1. Двамата тенисисти си размениха по един гейм, като спечелиха подаванията си. В седмия гейм Григор изглеждаше като предал се тенисист, като дори не поиска намесата на "ястребово око" при удна спорна топка и изостана с 2:5.

Перспективата да си тръгне  безславно при 0:40 в осмия гейм сякаш стреса Димитров, който върна пробива след 5 поредни точки и 3 спасени мачбола. Последва гейм на нула за 4:5 и надежда, че може да се стигне до обрат. Чудото обаче не стана и Евънс спечели, а Григор ще може да се съсредоточи върху предстоящия идната седмица турнир в Торонто.