Локо (София) започна с победа на "Готя Къп" (видео)

Децата на Локомотив (София) набор 2003 започнаха с победа участието си на най-големия юношески турнир по футбол в света - "Готя Къп" в Гьотеборг, Щвеция. Младите "железничари" надиграха с 2:1 местния Екерьо в първия си мач от Група 31 на надпреварата.

Българчетата имаха тотално превъзходство в мача и можеха да победят и с по-изразителен резултат. Борислав Бориславов откри резултата през първата част, след като засече от воле центриране отдясно. Съперникът изравни при първото си минаване на центъра, но логичното се случи след почивката и Иван Калапиш донесе успеха на Локо с далечен удар и слаба намеса на вратаря. В края на мача дете от Екерьо се контузи и президентът на Локомотив Иван Василев влезе на терена, за да му помогне.

Утре българчетата играят срещу ТВП/Тампере от Финландия. При победа тимът ще се класира напред за следващата фаза. В сряда пък е последният мач от групата - срещу шведския Кунгсбака.