ХИК със загуба преди реванша с Берое

Съперникът на Берое в турнира Лига Европа- ХИК Хелзинки, претърпя поражение в 17-ия кръг на финландското първенство и следе от 1-ото място. ХИК падна при гостуването си на Илвес (Тампере) с 0:1 след попадение на Паул Емил Тенденг в 40-ата минута.

Тимът на ХИК остана с десет души в последната минута на сещата, след като Лум Реджепи получи два бързи жълти картона.

По-рано днес Мариехамн ИФК победи с 2:0 като гост ПК 35 (Вантаа) и събра 37 точки, с които излезе начело в класирането. ХИК Хелзинки е на 2-а позиция с 34, а следващият отбор е на 6 точки след това.
Първата среща в Стара Загора завърши 1:1, а идния четвъртък на Олимпийския стадион в Хелзинки е реваншът.

Състав на ХИК: Маркус Ууситало, Виле Яласто, Лум Реджепи, Аапо Халме, Тайе Тайво, Рихард Гадже, Антъни Анан, Обед Малоло (60- Медо), Тони Колемайнен (71- Атому Танака), Намди Одуамади, Микаел Форсел (60- Алфредо Морелос)