Ботев (Пловдив) и Септември завършиха наравно в контрола

Отборите на Ботев (Пловдив) и Септември (София) завършиха 1:1 в контролен мач, който се игра на стадион "Лазур" в Бургас.

Софиянци поведоха още още в 8-ата минута след дузпа, реализирана от Янко Ангелов. Тя бе отсъдена за нарушение на Кристиан Димитров срещу противников нападател.

Последва натиска на "канарчетата", но Иван Стоянов пропусна в 19-ата и 39-ата минута. Усилията на "жълто-черните" все пак дадоха резултат. В 43-ата минута Иван Стоянов изравни за 1:1.

Второто полувреме започна с натиск на Ботев. В 49-ата минута Тодор Неделев изведе Жоало Паоло на удобна позиция, но бразилецът не успя да преодолее вратаря на противника. В 52-ата минута Александър Манолов от Септември стреля с глава над вратата.

Шести минути преди края "канарчетата" претендираха за дузпа за игра с ръка в наказателното поле на защитник на Септември, но такава не беше отсъдена.