Марибор загря за Левски срещу Селтик

Съперникът на Левски в Лига Европа Марибор завърши 0:0 срещу Селтик в последната си проверка преди домакинството на "сините" в четвъртък. Словенците направиха официално представяне на тима пред около 3000 зрители на своя стадион “Людски”. Наставникът на домакините Дарко Миланич заложи на 11-те, които ще започнат срещу 26-кратните шампиони на България. На почивката, той смени всичките 10 полеви играчи, като единствено вратаря Ханданович пази през пълните 90 минути срещу възпитаниците на Брендън Роджърс.
Двубоят бе изгледан от Асен Букарев, който е помощник на Люпко Петрович и
скаутът на столичани Кирил Вангелов.
Така Марибор завърши подготовката си за този сезон, както и започна с равенство 0:0. В първата проверка стори това срещу Матерсбург. Носителят на Купата на Словения записа четири равенства, две победи над Щурм Грац и Вардар Скопие с по 2:1, и едно поражение с 2:3 от поляците Ягельоня Бялисток в контролите.
На 14-и "сините" гостуват в Марибор, а седмица по-късно е срещата-реванш на "Георги Аспарухов".

МАРИБОР - СЕЛТИК 0:0