Велизар Чернокожев: Не ни достигна късмет

Мъжкият ни национален отбор излиза за бронзовите медали срещу Австрия в Европейската лига. Късно снощи водените от Мирослав Живков волейболисти загубиха драматично от Естония с 2:3 гейма. "Лъвовете" изпуснаха мачбол при 15:14 в тайбрека, а преди началото на решителния гейм капитанът Велизар Чернокожев се почувства зле и напусна принудително полето.

"Очаквах го това нещо. На всички интервюта до сега си пожелавах да сме здрави до края на мачовете и ще вземем победите, но ето какво стана. Аз се разболях сутринта. Някакъв вирус тук на морето, нямам представа какъв е. На обяд някак си с докторите успяхме да го преодолеем. Но сега след 4-ия гейм изведнъж започнах да треперя. Нещо се случи. Не знам, сигурно съм вдигнал температура. Съжалявам за това, че не можах да изкарам до края на мача, но наистина ми беше невъзможно. Направих всичко по силите си след 2-ия гейм, но издържах до 4-ия и след това не можах", бяха първите думи на диагонала пред сайта на БФВолейбол volleyball.bg след полуфинала.

21-годишният Чернокожев отбеляза 16 точки преди тайбрека, в който бе заменен от Жани Желязков. "Не ни достигна късмет. Жани Желязков се включи прекрасно. На края обърка една топка, но това е спорта. Може да се случи на мен, може да се случи на всеки от игрището. Играхме като равен с равен. Двата гейма, в които ги победихме го направихме категорично – единият на 15, другият на 14. Въобще няма какво да коментирам това. Просто това е нормално за един млад и не сработен отбор. Не искам да се оправдавам, но това е нормално за млад тим като нашия да играе на приливи и отливи. Единият гейм ти се получават нещата, а в другия не ти се. И в крайна сметка накрая не ни достигна малко шанс след 15-а точка. Имаха малко повече късмет и това е крайният резултат. Още един път лично искам да се извиня на всички, че не издържах до края на мача", завърши капитанът на България.

Така Естония ще играе на финала срещу Македония, който е днес от 18,00 часа. От 15,00 часа пък България излиза срещу Австрия в мача за бронзовите медали.