Мирослав Живков: Борихме се и имахме своите моменти

Мъжкият ни национален отбор излиза за бронзовите медали срещу Австрия в Европейската лига. Късно снощи водените от Мирослав Живков волейболисти загубиха драматично от Естония с 2:3. "Лъвовете" изпуснаха мачбол при 15:14 в тайбрека, а преди началото на решителния гейм капитанът Велизар Чернокожев се почувства зле и напусна принудително полето.

"Един равностоен мач, който бе спечелен само с две точки разлика. Имахме своите моменти. Единственото за което можем да съжаляваме е, че не успяхме да затворим мача, когато топката бе в нашето поле и имахме възможност за атака. Но в крайна сметка това са годините. В тези мачове се израства. Борихме се и съм сигурен, че всеки един от състезателите е дал това, което може. Но в крайна сметка това са ни възможностите и трябва точно да преценим какви са те. Съжалявам, че загубихме един мач, в който се борихме до край и шансовете не бяха на наша страна. В последния гейм излезе основен състезател какъвто е Велизар Чернокожев, но няма оправдание. Всички в отбора са равностойни. Имахме своите възможности. Анализираме това, което се случи днес (б.р. вчера) и чакаме мача за бронза", коментира след края пред сайта на БФВолейбол volleyball.bg треньорът на тима Мирослав Живков.

Наставникът сподели и очакванията си за предстоящия двубой срещу Австрия за 3-о място. "Очаква ни много труден мач. Австрия е отбор, който играе много подредено и има изпълнители, които играят в сериозни отбори в едни от най-силните първенства. Трябва да противодействаме по най-силния начин. Няма връщане назад. Подготвяме по най-добрия начин утрешния мач и това, което единствено може да ни удовлетвори като краен резултат е победата", завърши Мирослав Живков.

Финалът Естония - Македония е днес от 18,00 часа. От 15,00 часа България излиза срещу Австрия в мача за бронзовите медали.