Противникът на Левски в Европа допусна три гола и загуби контрола

Словенският футболен клуб Марибор, който ще играе срещу българския вицешампион Левски във втория кръг на турнира Лига Европа, отстъпи с 2:3 на полския Ягиелония Бялисток в контролна среща, играна по време на лагера на отбора в Белтинци. Марибор получи два гола през първото полувреме, вкарани за Ягиелония от Мачей Горски в 21-та минута и Пжемислав Мистковски в 28-та. Фьодор Черних покачи на 3:0 в полза на гостите в 57-та минута, но Пьотър Томашик си вкара автогол след малко повече от час игра, а Грегор Байде оформи крайния резултат в добавеното време.

Старши треньорът Дарко Миланич заложи на следните 11: Аляз Котман (вратар); Роберт Пушавер, Денис Шме, Марко Шулер, Митя Вилер (защитници), Блаж Върховец, Алеш Мертели, Дино Хотич, Даре Вършич, Синтайеху Салалих (халфове) и Миливое Новакович (нападател).