Лудогорец мачка на старта на подготовката

Шампионът на България Лудогорец започна ударно в контролите от лятната подготовка. Разградчани очаквано разбиха с 9:0 аматьорския Атлетик (Куклен) в първата си проверка. Срещата се игра на стадион "Родопа" в Смолян пред около стотина зрители, а рефер бе Георги Кабаков.

Треньорът на "орлите" Георги Дерменджиев имаше възможност да тества в този мач новите си попълнения Густаво Кампаняро и Игор Пластун, който оставиха нелоши първи впечатления.

Головото шоу започна в средата на първото полувреме с гол на Преслав Петров в 34-ата минута. Само минута по-късно Цветелин Чунчуков удвои преднината на "зелените".

Останалите седем попадения паднаха през втората част. Ковачев направи 3:0 в 50-ата минута, а след това Вандерсон заби два гола в 57-ата и 67-ата минута. За 6:0 се разписа Лукас САша в 70-ата минута, а Джонатан Кафу в 71-ата доведе нещата до 7:0. Последните два гола пък бяха реализирани от Марселиньо в 75-ата и 87-ата минута.

ЛУДОГОРЕЦ - АТЛЕТИК (КУКЛЕН) 9:0
1:0 Преслав Петров (34)
2:0 Чунчуков (35)
3:0 Ковачев (50)
4:0 Вандерсон (57)
5:0 Вандерсон (67)