Звездите на Лудогорец с гол и автогол при разгромна победа на Румъния (видео)

Националният отбор на Румъния записа разгромна победа с 5:1 над Грузия в последната си проверка преди Евро 2016. Северните ни съседи тотално надиграха своя съперник, а участие в мача записаха и тримата играчи на Лудогорец - Козмин Моци, Андрей Препелица и Клаудиу Кешеру. Защитникът започна титуляр и си вкара автогол в 68-ата минута, а другите двама влязоха през второто полувреме, като Кешеру отбеляза последното попадение за своя тим в мача в 87-ата минута.

Иначе Румъния започна ударно мача с два бързи гола във вратата на съперника.Във 2-ата минута Адриан Попа откри резултата, а в 3-ата автогол на Амисулашвили удвои преднината на румънците. Николае Станчу пък направи резултата класически в 49-ата минута.

В 68-ата минута обаче Козмин Моци си вкара автогол, с който върна надеждите на Грузия за по-почетна загуба, но радостта на гостите бе покосена в края с още две попадения. Габриел Торже в 80-ата и Клаудиу Кешеру в 87-ата минута довършиха съперника за крайното 5:1.

Така Румъния ще отпътува в отлично настроение за еврофиналите, след като по безапелационен начин сложи край на серията си от 3 поредни мача без успех.