Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград 1:0

Джокович отново е на финал

Най-добрият тенисист в света Новак Джокович (Сърбия) се класира за финала на Откритото първенство на Франция след победа над австриеца Доминик Тийм. Водачът в световната ранглиста нямаше особени проблеми и се наложи над младия си съперник с 6:2, 6:1, 6:4 за час и 48 минути. С този успех сърбинът се класира на трети пореден финал в турнира, но все още няма трофей от Париж при 11 титли от Големия шлем.

Днешният му марш към финала беше затъмнен единствено в началото на третия сет, който стартира с 0:3 за австриеца, но Джокович бързо обърна мача до 5:3 в първия полуфинал в Големия шлем на Тийм. Началото на мача беше ударно и въпреки добрата игра от началната линия Джокович проби противника си, след което поведе и с 3:0. При втория си сервис младокът успя да надделее над напрежението на Джоко, но след 20 минути игра номер 1 в света вече водеше с 4:1. Амбицията донесе още един гейм за Доминик Тийм, но сърбинът не се нуждаеше от сервис и с пробив затвори частта на 6:2. Във втория сет до 2:1 за Джокович имаше някаква интрига, а частта приключи бързо. Третия сет беше и най-сериозното пробуждане за Тийм, но в крайна сметка класата си каза думата.

"След финала на "Ролан Гарос" миналата година да стигна пак до мача за титлата, е нещо наистина специално. Този турнир се е намирал винаги високо в мояста листа с приоритетите. Успях да изиграя два от най-добрите си мачове тука именно срещу Бердих на четвъртфинала и днес срещу Тийм на полуфинал и сега ще си почивам един ден, след което започвам да се настройвам за финала. Доминик е невероятен съперник, играе с много мощ. Млад е, за първи път стига до финал от Шлема и може би затова в самото начало беше малко нервен. Аз се опитвам да бъда спокоен, но и агресивен, да пазя основната си линия. Признавам си, че хвърлях едно око на другия полуфинал и сега отивам да го догледам, за да се подготвя за следващия си съперник", каза Джокович веднага след края на мача.

Другият финалист ще бъде определен от двубоя между Анди Мъри и миналогодишния шампион Стан Вавринка.