Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Шампионът Испания впечатли с голова мощ (видео)

По-малко от две седмици преди първия си мач на Евро 2016 шампионът Испания демонстрира атакуващ футбол и разгроми Република Корея с 6:1 в проверка, играна на стадион "Ред Бул Арена" в Залцбург. Офанзивното трио Давид Силва - Нолито - Алваро Мората заби пет от попаденията, а сред голмайсторите се записа и Сеск Фабрегас.

Участие в спаринга не взеха футболистите на Атлетико Мадрид и Реал Мадрид, които получиха допълнителна почивка заради финала в Шампионската лига. Висенте дел Боске стартира с капитана Икер Касийяс на вратата, който през второто полувреме беше заменен от Серхио Рико. Като десен бек започна повиканият по спешност Ектор Белерин, а вляво действаше Сесар Аспиликуета. Каталунското дуо Марк Бартра-Жерард Пике покриваше зоната в центъра на защитата. Пред тях място зае Бруно Сориано от Виляреал, който заедно с Андрес Иниеста и Сеск трябваше да снабдява нападателите с добри топки.

Корейците играеха почти равностойно в първия половин час, но след това допуснаха два гола в рамките на няколко секунди. В 30-ата минута Давид Силва реализира след забележително изпълнение на пряк-свободен удар, а веднага след това Фабрегас се възползва от грешка на вратаря на съперника. В 38-ата минута Нолито направи 3:0 и окончателно отказа азиатците.

Ла Роха заби следващите два гола набързо в началото на второто полувреме, като първо Мората засече точно центриране на Тиаго Алкантара в 50-ата минута, а четири минути след това Белерин заслужи аплодисменти с находчив пробив, завършил с голов пас към Нолито за 5:0.

Отборът на Република Корея стигна до почетно попадение в 83-ата минута, когато Сориано отклони топката след удар на Жу Се-Йон.

Минута преди края Мората се възползва от нова неубедителна намеса на вратаря и фиксира крайното 6:1.

На иберийците им остава още една контрола - срещу Грузия на 7 юни в Хетафе, след което на 12 юни стартират битките във Франция с мач срещу Чехия.

ИСПАНИЯ - РЕПУБЛИКА КОРЕЯ 6:1
1:0 Давид Силва (30)
2:0 Фабрегас (32)
3:0 Нолито (38)
4:0 Мората (50)
5:0 Нолито (54)
5:1 Жу Се-Йон (83)
6:1 Мората (89)