ЦСКА (М) пощади новак, Миланов не игра (видео)

Българският национал Георги Миланов не игра за ЦСКА при победата над новака СКА-Хабаровск с 2:0 в 3-ия от Премиер лигата на Русия. Аалександър Головин и Бибрас Натхо от дузпа бяха точни за столичани, които можеха да спечелят и с много по-изразителен резултат. Домакините решиха всичко в своя полза още до почивката, а през втората част рязко намалиха оборотите.

"Армейците" малко изненадащо загубиха дербито с Локомотив (Москва) в миналия кръг, но пък в средата на седмицата спечелиха с 2:0 гостуването си на АЕК и направиха голяма крачка към плейофите на Шампионската лига. В Атина Игор Акинфеев най-после прекъсна серията си от 43 поредни мача в евротурнирите, в които неизменно получаваше гол. Капитанът отново застана на вратата на ЦСКА, а в предни позиции Виктор Гончаренко пусна Алан Дзагоев и младока Фьодор Чалов. Сред резервите бяха Георги Миланов, Витиньо и Аарон Оланаре.
Гостите от Хабаровск нямаха точка и отбелзан гол в първите си два мача, а на всичкото отгоре преди броени дни се разделиха с голямата си звезда Хуан Лескано, който премина в Анжи. Наставникът Алексей Поддубский се спря на схемата 5-4-1, като отговорността да води атаката бе поверена на Руслан Корян, а по двата фланга му помагаха Максим Казанков и Владислав Никифоров.

Притеснението в състава на новаците си пролича още в началото, когато Александър Черевко върна лошо топката към Александър Криворучко, а Понтус Вернблум изпревари стража на СКА-Хабаровск и с пета намери непокрития Головин. За руския национал остана най-лесното - 1:0. Това не беше единствената груба грешка на футболистите на Поддубский, които можеха да допуснат още поне два гола в първия четвърт час.
Без да хвърлят много усилия домакините преодоляваха средната зона и стигаха до наказателното поле на своя съперник. Марио Фернандес и Чалов пропуснаха да удвоят аванса на ЦСКА, а Криворучко в няколко ситуации увисна, но не беше наказан. В 32-ата минута Дзагоев по перфектен начин изведе Чалов зад защитата, но младокът уцели гредата. Секунди по-късно нападателят на 'армейците" отново пропусна, този път след хитро подаване на Вернблум. В 34-ата минута Чалов отново се озова на добра позиция, но силният му удар прати топката на сантиметри над вратата.

Домакините си правеха каквото поискат на терена и в 37-ата минута резултатът стана 2:0. Точен от дузпа беше Бибрас Натхо. Наказателният удар беше отсъден за наушение на Исмаил Едиев срещу Алан Дзагоев. Капитанът на СКА-Хабаровск направи абсолютно ненужен шпагат в краката на руския национал и реферът Кирил Левников наду свирката.
ЦСКА разиграваше спокойно след почивката и не се стремеше на всяка цена да направи победата си по-убедителна. Въпреки това, положения пред вратата на Уфа не липсваха, но Криворучко показа добър рефелекс и спаси удари на Дзагоев, Головин и резервата Витиньо. В 80-ата минута Головин и Марио Фернандес направиха красиво двойно подаване, но след това ударът на Натхо попадна в тялото на бразилеца.

В следващия кръг "армейците" приемат Рубин, но преди това им предстои реваншът в ШЛ с АЕК. СКА-Енергия пък ще гостува на Локомотив (Москва) в преследване на първи точки в елита.