Новият Милан загря за Европа с впечатляващото 4:0 над Байерн (видео)

Изцяло новият отбор на Милан разпиля шампиона на Германия Байерн (Мюнхен) с 4:0 в последната си проверка преди старта на сезона. Пред 40 000 зрители на стадиона в спортния център Шънджън, "росонерите" изиграха впечатляващо първо полувреме, като на почивката водеха с 3:0 над гранда от Мюнхен. Две от новите попълнения вкараха първите си голове за клуба - Франк Кесие (14) и Хакан Чалханоолу (84), а между тях младият талант Патрик Кутроне (25, 43) два пъти опъна мрежата на Байерн.

Двубоят бе сблъсък от "International Champions Cup" в Китай. Шампионът на Германия загуби първата си среща от Арсенал след изпълнение на дузпи, а италианците отстъпиха с 1:3 от Борусия (Дортмунд) в предния мач от турнира.

Проверката бе последна за "росонерите", които стартират сезона идния четвъртък в Румъния срещу Университатя (Крайова). Двубоят е първи мач от третия предварителен кръг на Лига Европа.

Винченцо Монтела заложи на четирима от новите си попълнения от първата минута -  Матео Мусакио, Рикардо Родригес, Франк Кесие и Фабио Борини. Стражът Джанлуиджи Донарума пък се завърна на вратата след сагата с новия му договор. Карло Анчелоти започна само с Корентен Толисо от новите, а Хамес Родригес остана на пейката.

От самото начало италианците стояха по-добре на терена, а в 14-ата минута вече водеха в резултата. След хубаво двойно подаване с Нианг, левият защитник Родригес центрира остро. Топката попадна в Кесие, който от 12 метра вкара своя първи гол за клуба. Младокът вчера отстъпи своя любим номер 19 на новия капитан на Милан Леонардо Бонучи, като дебютира с №79 на гърба. Той пък му донесе късмет още в първата среща.

Баварците задържаха повече топката, но без да имат много идея как да стигнат до гол, докато "росонерите" бяха много опасни на контраатака. В 25-ата минута Милан удвои след хубаво попадение на младока Патрик Кутроне. 19-годишният нападател прати топката в горния десен ъгъл с глава, след като засече отлично центриране на Родригес от фаул.

Швейцарският национал бе много активен по левия фланг и бе в основата на първите две попадения. Последваха удари на Левандовски и Мюлер, а отличен рейд на Рибери не бе засечен от никой пред Донарума. Бернат се контузи, като бе заменен от Фридл в 30-ата минута.

"Росонерите" пък бяха много компактни и светкавично развиваха контраатаките си, като именно след поредната такава в 43-ата минута падна третият гол във вратата на Байерн. Нианг премина няколко защитници, след което подаде на Кутроне, който му върна топката, французинът технично изведе връхлитащия Бонавентура, който пък центрира към Кутроне и юношата на Милан вкара втория си гол в мача.

На почивката Хамес Родригес и Ренато Санчес замениха Хумелс и Рибери, като Байерн стана чувствително по-активен. Трима от новите пък дебютираха за Милан. Андре Силва, Лукас Билия и Андреа Конти замениха Кутроне, Монтоливо и Абате.

Португалецът веднага имаше възможност за гол, но стреля лошо. Тимът на Анчелоти имаше няколко възможности след центрирания, а веднъж и Донарума спаси удар на Мюлер. Мартинес също пропусна. Нианг пък на два пъти пробва също да се разпише.

Леонардо Бонучи също дебютира в 63-ата минута, като беше посрещнат с бурни аплодисменти от агитката на "росонерите" в Китай.

Коман пропусна най-чистото положение, когато остана сам срещу Донарума, а след това Мюлер сам срещу стража се засуети и топката му беше избита. Монтела направи още смени, като в 78-ата минута вече всичките му титуляри в мача бяха на пейката. Братът на Джиджи Донарума - Антонио, го замени и също направи дебют за 18-кратните шампиони на Италия.

Играчите на Байерн натискаха, за да вкарат почетен гол, но изненадващо в 84-ата минута попадението отново бе в тяхната врата. Този път турският плеймейкър Хакан Чалханоолу бе точен с удар от 18 метра, като прати топката в долния десен ъгъл на младия вратар Фрюхт.

Така Милан постигна повече от изненадващ разгром над един от най-добрите отбори в света през последните години. Вярно е, че това е контрола, а също така двата тима са далеч от оптимална форма, но за жадните за успехи тифози на "росонерите" и футболистите на Монтела победата е изключително важна. Италианският гранд е номер едно това лято по трансфери, като похарчи над 170 милиона до момента, а новите собственици все още не са спрели с покупките.

Освен това победата ще даде сериозно самочувствие на тима преди завръщането на клуба в Европа в четвъртък. Тогава звездите на Монтела гостуват на по-малко от 400 километра от София срещу тима на Апостол Попов, Христо Златински и Радослав Димитров. Утре "росонерите" се завръщат в Италия, за да се готвят за Румъния.

Карло Анчелоти е наясно, че има отличен отбор, а също така резултатът не е напълно реален от видяното на терена, но италианския специалист следва своята програма, за да подготви германската машина за нова титла в Бундеслигата и за шести триумф в Шампионската лига.

БАЙЕРН - МИЛАН 0:4
0:1 Кесие (14)
0:2 Кутроне (25)
0:3 Кутроне (43)
0:4 Чалханоолу (84)

БАЙЕРН: Фрюхт, Рафиня, Хумелс (46-Ренато Санчес), Алаба, Бернат (30-Фридл), Мартинес, Толисо, Рибери (46-Хамес), Мюлер, Коман, Левандовски
Резерви: Щарке, Дорш, Винхаймер, Ф. Гьотце,  Пантович,  Хофман
Треньор: Карло Анчелоти