Пламен Илиев и Астра продължават напред със "суха" мрежа

Пламен Илиев се задържа 90 минути на вратата на румънския футболен клуб Астра (Гюргево) при равенството 0:0 срещу азербайджанския Зира в мач-реванш от втория квалификационен кръг на Лига Европа. "Черните дяволи" не допуснаха гол и след победата с 3:1 в първия мач се класираха за следващия кръг, където ще срещнат украинския Александрия.

Илиев се отличи с добри намеси и спаси пет удара в очертанията на вратата, което беше напълно достатъчно за победата, изкована от голове на Александру Йоница, Александру Дандя и Антони Льо Талек в първия мач.

Тихомир Трифонов отново игра 90 минути за молдовския Заря, който отстъпи с 1:2 на Аполон Лимасол и се сбогува с турнира Лига Европа след общ резултат 1:5. Алекс да Силва и Андре Шембри се разписаха за кипърците, а между тези два гола Максим Фоча вкара за Заря.