Пламен Илиев с жълт картон при победа на Астра

Отборът на Астра (Гюргево) записа минимален успех с 1:0 в домакинството си на Конкордия от 5-ия кръг на първенството на Румъния. Цял мач за домакините записа българският вратар Пламен Илиев, който си изкара жълт картон, но бе стабилен под рамката и не допусна попадение във вратата си.

Единственият гол в срещата падна в 21-ата минута, а негов автор бе Александру Йоница. Астра пък завърши мача в намален състав в 89-ата минута, след като влезлият като смяна Богдан Кипирлиу си изкара два жълти и червен картон.

Тази победа изкачи Астра на 3-ото място във временното класиране с актив от 10 точки. Конкордия пък изпитва доста трудности от началото на сезона и все още няма победа, като с актив от 1 точка се намира на 12-ата позиция.