Сблъсъкът на новаците донесе исторически момент за Витоша (видео+галерия)

Отборите на Витоша (Бистрица) и Етър завършиха наравно 1:1 н стадион "Васил Левски" в мач от втория кръг на Първа лига. Новаците в елита изиграха доста здрав и равностоен двубой, но гостите могат да съжаляват малко повече, че не стигнаха до успеха, тъй като в заключителните минути на срещата бяха по-активният тим и по-чистите положения бяха на тяхната сметка. Домакините от своя страна трябва да са доволни, че отбелязаха първия си гол в историята си в елита, както и че достигнаха до първата си точка.

Витоша (Бистрица) - Етър (Велоко Търново)

Резултатът бе открит от гостите в 30-ата минута. Тогава Димо Атанасов центрира отлично към Иван Петков, който с глава простреля Михаил Иванов. Осем минути по-късно обаче домакините изравниха. Първият гол в елита в историята на Витоша бе дело на Григор Долапчиев. Нападателят бе изведен на скорост от Румен Гьонов и със силен диагонален удар отбеляза. В последната минута на първата част Етър можеше да излезе отново напред. При едно разбъркване след корнер последва удар на Сашо Александров, който се удари в гредата.

През втората част властваше битката на терена. Имаше ситуации и пред двете врати, като Долапчиев пропусна да вкара втория си гол и да обърне резултата в полза на Витоша, а на отсрещната врата Димо Атанасов и Четин Садула изпуснаха от чиста позиция. В самия край на мача ветеранът Тодор Колев можеше да донесе успеха на Етър, но сантиметри не му достигнаха да прати топката в мрежата.

Така двата отбора записаха първа точка в новия шампионат, след като в първите си двубои бяха регистрирали загуби. Витоша загуби от Черно море, докато Етър от Локомотив (Пловдив).

ВИТОША - ЕТЪР 1:1